Menu
Mesto Želiezovce
Mesto
Želiezovce
Zselíz
város

K talentu

K talentu už aj skúsenosti


Simona Kunovičová po vlaňajšej vydarenej sezóne pokračuje v úspešnej sérii účastí na súťažiach tohtoročného jazdeckého ročníka. Za štyri roky súťažného jazdenia, počas ktorých sa preukázal jej nesporný jazdecký talent, sa v tomto roku pridávajú aj skúsenosti. Dokazuje to vyrovnaný výkon počas celej doterajšej časti aktuálneho ročníka. Na prvých troch pretekoch štartovala vo viacerých disciplínach a zatiaľ na každej súťaži si vybojovala niektorú z medailových priečok. Porozprávali sme sa s ňou o tom, ako sa jej na týchto súťažiach darilo a čo pri tom prežívala.

Simona KunovičováAko pokračuje súťažná sezóna, ako sa ti v nej darí? Aké umiestnenia si dosiahla v doterajších kolách?
Sezóna sa mi začala v apríli. Doteraz sme boli na troch pretekoch. V Bystričke pri Martine sme sa umiestnili v showmanshipe na 1. mieste, v horsemanshipe na 2. mieste a v reiningu–mládež na 2. mieste. V Galante sme sa umiestnili v showmanhipe na 1. mieste a horsemanshipe na 2. mieste. V Uhliskách pri Trenčíne sme sa umiestnili v showmanshipe na 1. mieste, v horsemanshipe na 1. mieste, v reiningu–mládež na 3.mieste a v reiningu Non Pro na 1.mieste.
Ktoré preteky považuješ za najviac vydarené a prečo? Kde to nešlo podľa predstáv a z akej príčiny?
Za najviac vydarené preteky považujem súťaž v Uhliskách. Sú to asi najlepšie preteky na Slovensku, spolu s Hrabušicami. Je tam super hala a veľmi dobrý povrch. Fox sa tam cíti ako doma, tam podáva najlepší výkon. Nedá sa jednoznačne odpovedať na to, ktoré preteky mi nevyšli podľa mojich predstáv. Na všetkých podujatiach bolo niečo, čo ma posunulo ďalej. Každá súťaž závisí od množstva podmienok, či je to hala, povrch alebo ustajnenie.
Zostáva v popredí reining ako tvoja ťažisková disciplína? V čom tebe a tvojmu koňovi vyhovuje?
Áno najviac sa sústreďujeme na reining. Robíme aj drezúrne disciplíny, najmä z dôvodu, že na Slovensku nie je veľa pretekov. Reining nie je o jednej sezóne, je to otázka viacerých rokov, pomaly sa doň spolu s Be My Foxom dostávame. Môj kôň nie je stavaný na rýchlostné ani na dobytkárske disciplíny. Vyhovuje mu drezúra a sem patrí aj reining.
Stala sa v tejto sezóne nejaká zaujímavosť, príhoda zo súťaží, o ktorú by si sa mohla podeliť s čitateľmi?
Na pretekoch v Uhliskách som išla na štart, práve sa nám začínal reining, keď v strede haly sa Fox zrazu začal pripravovať na malú potrebu. Všetci sa začali smiať. Bolo to fakt smiešne, ešte žiaden kôň to neurobil, odkedy pretekám.
Súťažíš už niekoľko sezón a veľmi úspešne. Zbadala si v súvislosti s tým nejakú zmenu postoja v tvojom okolí v uplynulom období, napríklad na súťažiach, v škole?
Súťažím už štvrtú sezónu. Ľudia nás už poznajú na pretekoch. je to iné ako keď sme začínali. Čo sa týka školy, niektorí učitelia ma povzbudzovali, iní nie.
Čo bude v súťaži nasledovať?
V najbližšej dobe nás čaká dosť náročných pretekov, dva na východe Slovenska, potom v Poľsku a dva na Uhliskách. Chcela by som dodať, že moja veľká vďaka patrí mojim rodičom, ktorí ma neustále podporujú a mojej úžasnej a trpezlivej trénerke.
Zdroj: ŽS

Mesto

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

digitalne mestoSprávy mestského rozhlasuSmútočné oznámenia

gisplan.skZber bioodpadu

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:278
TÝŽDEŇ:4502
CELKOM:2098805

Môžete mať záujem

Mesto Želiezovce Mesto Želiezovce
Mesto Želiezovce

O nás

Želiezovce sú mesto na Slovensku ležiace v Nitrianskom kraji v okrese Levice. Mesto leží vo východnej časti Podunajskej pahorkatiny, na pravom brehu rieky Hron. Prechádza ním cesta I/76 a železničná trať Štúrovo – Levice.


hore