Mesto Želiezovce
város

GIS

Mapový informačný systém

Mesto Želiezovce sprístupnilo nový informačný systém GISPLAN, ktorý poskytuje občanom  informácie prostredníctvom digitálnych máp. Vstup do systému je z hlavnej internetovej stránky mesta a je bezplatný.
Systém zabezpečuje prístup ku kvalitným leteckým snímkam mesta a kompletnej digitálnej katastrálnej mape. Jeho mapový obsah plánuje samospráva priebežne aktualizovať, dopĺňať a zverejňovať na internete. Občania môžu v systéme už teraz jednoducho a rýchlo vyhľadávať pomocou leteckej snímky, identifikovať pozemky alebo merať vzdialenosti a plochy priamo v mape. Z mapy je tiež možné získavať presné súradnice GPS.
Doteraz bol systém GISPLAN sprístupnený iba pre pracovníkov mestského úradu a mestskej polície, pre ich interné pracovné účely. Od 28. októbra 2013 je už prístupný aj širokej verejnosti.  Samospráva očakáva, že systém zlepší možnosti zverejňovania informácií, zefektívni komunikáciu s občanmi a zároveň zvýši ich angažovanosť pri riešení miestnych problémov.
Práca so systémom GISPLAN je intuitívna a jednoduchá. Nevyžaduje žiadne odborné znalosti práce s počítačom. Systém nie je potrebné inštalovať nakoľko je dostupný on-line prostredníctvom internetu. Odborným partnerom mesta v rámci prevádzky systému GISPLAN je spoločnosť Gista,  ktorá sa špecializuje na geografické informačné systémy. Rovnaký systém ako v Želiezovciach spoločnosť úspešne zaviedla už vo viac ako 23 mestách na Slovensku.

Vstup do systému GISPLAN

Môžete mať záujem

Mesto Želiezovce Mesto Želiezovce
Mesto Želiezovce

O nás

Želiezovce sú mesto na Slovensku ležiace v Nitrianskom kraji v okrese Levice. Mesto leží vo východnej časti Podunajskej pahorkatiny, na pravom brehu rieky Hron. Prechádza ním cesta I/76 a železničná trať Štúrovo – Levice.