31. 8. 2019
19.00 hod.
Želiezovský park

Spája nás hudba
rockový festival
Spája nás hudba

 


Medzinárodný folklórny festival
TAKÍ SME

14. 9. 2019
16.00 hod.

Krojovaný sprievod mestom
17.00 hod
Námestie sv. Jakuba

Galaprogram
XII. Pohronskej verbovačky...

20.00 hod
Dom kultúry

Medzinárodný tanečný dom
Takí sme 2019 
 


MsK



televízne relácie RTVS:

Prichádzame s radosťou v srdciach!
Naše kvitnúce tradície

záznam z galaprogramu
51. Celoštátneho
ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach
11. júna 2017


„Sú krajiny...“
záznam z galaprogramu
50. Celoštátneho
ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach
12. júna 2016

 


Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

53. CELOŠTÁTNY ĽUDOVO-UMELECKÝ FESTIVAL

.

Dátum konania: 14. 6. 2019 - 16. 6. 2019 začiatok od 12:00

Miesto konania: Želiezovský park, Želiezovce

Typ akcie: hudba

Organizátor: Neuvedené

Doba trvania: 2.2 dní

53. CELOŠTÁTNY ĽUDOVO-UMELECKY FESTIVAL
ŽELIEZOVCE – MESTSKÝ PARK
12. – 16. júna 2019
12. júna 2019 (streda)
19:00 „Zjednotení v rozmanitosti“ - vystúpenie zahraničných súborov v okolí (Bíňa)

13. júna 2019 (štvrtok)
10:00 „Zjednotení v rozmanitosti” - vystúpenie zahraničných súborov v okolí, vzdelávací koncert v základnej škole (Salka)
19:00 „Zjednotení v rozmanitosti“ - vystúpenie zahraničných súborov v okolí (Sikenička)

14. júna 2019 (piatok)
11:30 „Zjednotení v rozmanitosti” - vystúpenie zahraničných súborov na Okresnej prehliadke detských folklórnych súborov v Tekovských Lužanoch.
16:00 – 20:00 Jarmok ľudových remeselníkov
18:00 – 18:30 „Od konopy až po kroje” – vernisáž výstavy, Ľudový dom Duba – Tájház (Dom Csemadok-u)
18:30 – 19:00 Program Svätého lampáša – vernisáž výstavy. Vystavujúci: Levente Váradi (vnútorné nádvorie kaštieľa)
19:00 – 19:30 Oficiálne otvorenie 53. Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu. Spoločný program Detského speváckeho zboru Franza Schuberta a Komorného zboru Základnej umeleckej školy Franza Schuberta v Želiezovciach
19:30 – 20:30 Odkaz piesní – jubilejný program Katalin Szvorák, držiteľky Kossuthovej ceny
21:00 – 23:00 Kolotoč – spoločná produkcia Maďarského národného divadla a Maďarského národného tanečného súboru z Budapešti
23:00 – 03:00 Tanečný dom v Humne

 

15. júna 2019 (sobota)
10:00 – Gastro pochúťky - gastronomické ukážky regionálnych hodnôt zo Salky, Farnej, Kamenína, Sikeničky a z Bíne
10:00 – 24:00 Ochutnávka vín, vínna cesta – zabezpečuje Pivnica Palík
10:00 – 20:00 Jarmok ľudových remeselníkov
10: 00 – 16:00 Detský svet – s podporou Detského domu Triola a Siete domov tradícií na Slovensku
10:00 – 15:30 „Humno, otvor sa!“ – vystúpenia súborov a sólistov
10:00 – 11:00 „Hraj píšťalka, hraj!” – vystúpenie škôlkarov
13:00 – 14:00 „Stretnutie v Tekovských Lužanoch” – prehliadka detských folklórnych súborov
10:00 – „Ekhós Szekéren” – s divadlom Csavar (vnútorné nádvorie kaštieľa)
Spracovanie ľudovej rozprávky Súťaž hlúpych (Hrajú: Szilvia Kiss a Tamás Gál)
15:00 – Sándor Petőfi: Apostol, účinkuje herec Sándor Borbély
15:00 – 16:00 „Zjednotení v rozmanitosti“ - vystúpenie zahraničných súborov
16:00 – 17:00 „Kde bolo, tam bolo ...“ - spoločný program detských folklórnych súborov
17:30 – 18:30 „Po päťdesiatich dňoch...“ - spoločný program mládežníckych folklórnych súborov
19:00 – 20:00 „Dobrý večer, dobrý večer! - spoločný program folklórnych súborov
20:30 – 21:30 Zlaté brány - Felvidéki Páva Gála – pamätný program Lajosa Mezeiho s účinkujúcimi z Döntők Döntője
22:00 – 23:00  77 verbunkov – program Tanečného divadla Ifjú Szivek
22:30 – 23:30 „Ekhós Szekéren” – s divadlom Csavar (vnútorné nádvorie kaštieľa)
György Faludy: Villonove balady (Hrá: Tamás Gál)
23:00 – 04:00 Tanečný dom v Dome kultúry
        Retropárty v Humne

16. júna 2019 (nedeľa)
10:00 – Gastro pochúťky pochúťky - gastronomické ukážky regionálnych hodnôt zo Salky, Farnej, Kamenína, Sikeničky a z Bíne
10:00 – 24:00 Ochutnávka vín, vínna cesta – zabezpečuje Pivnica Palík
10:00 – 20:00 Jarmok ľudových remeselníkov
10:00 – 16:00 Detský svet – s podporou Detského domu Triola a Siete domov tradícií na Slovensku
11:00 – 12:00 Svätá omša a bohoslužba s účasťou zahraničných súborov
14:00 – 15:00 „Ekhós Szekéren” – s divadlom Csavar (vnútorné nádvorie kaštieľa)
Názov predstavenia: Tu a teraz skáče opica do vody – improvizačné popoludnie (Hrajú: Szilvia Kiss, Xénia Molnár a Tamás Gál)
15:00 – 16:30 „Zjednotení v rozmanitosti“ – spoločný program zahraničných skupín a folklórneho súboru Ruthenia z Bratislavy
16:00 – 17:10 „ˇRazia lesnú cestičku”- program Háromszék Táncegyüttes z Rumunksa
18:00 – 19:30 Slávnostný galaprogram 53. Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu a uctenie pamiatky Gellérta Reichera

Zmena programu vyhradená!

53. ORSZÁGOS NÉPMŰVÉSZETI FESZTIVÁL

ZSELÍZ - VÁROSI PARK,

2019. június 12-16.

 

2019. június 12. (szerda)

 

19:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a régióban /Bény/

 

2019. június 13. (csütörtök)

 

10:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a régióban, nevelő hatású koncert az iskolában /Szalka/

 

19:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a régióban /Kisgyarmat/

 

2019. június 14. (péntek)

 

11:30„Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a gyermekcsoportok járási seregszemléjén, a Nagysallói Találkozón

16:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására

18:00 – 18:30 „Kendertől a viseletig”– Duba-tájház kiállítás-megnyitója (Csemadok – Ház)

18:30 – 19:00   Szent Lámpások Program – Váradi Levente kiállításának megnyitója (a kastély belső udvara)

19:00 – 19:30 az 53. Országos Népművészeti Fesztivál megnyitója

a zselízi alapiskola Franz Schubert Gyermekkara és a Franz Schubert Művészeti Alapiskola énekkarának közös műsora

19.30 – 20.30 Dalüzenet – Szvorák Katalin Kossuth-díjas népdalénekes jubileumi műsora

21:00 – 23:00 Körhinta – a Magyar Nemzeti Színház és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes közös produkciója

23:00 – 03:00 Táncház a Pajtában

 

2019. június 15. (szombat)

 

10:00 – Ízutazás /térségi gasztronómiai értékek - a szalkai, farnadi, kéméndi, kisgyarmati és bényi tájházak bemutatója/

10:00 – 24:00 Pincéről pincére – borkóstoló, borút a Palík Pincészet szervezésében

10:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására

10:00 – 16:00 Gyermekvilág – a Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia támogatásával

10:00 – 15:30 „Pajta, nyílj ki”- egyéni előadók és csoportok műsora

11:00 – 12:00 „Szólj síp, szólj!” – óvodás csoportok seregszemléje

13:00 – 14:00 „Nagysallói Találkozó”- járási gyermekcsoportok seregszemléjének képviselői

10:00 – „Ekhós Szekéren” – a Csavar színházzal (a kastély belső udvara)

Az előadás címe: Buták versenye – népmese feldolgozás (Előadja: Kiss Szilvia és Gál Tamás)

15:00 – Petőfi Sándor: Apostol, előadja Borbély Sándor, színművész

15:00 – 16:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok műsora

16:00 – 17:00 „Egyszer volt, hol nem volt…” - gyermekcsoportok közös műsora

17:30 – 18:30 „Ötvenedik nap után ...“ - az ifjúsági táncegyüttesek közös műsora

19:00 – 20:00 „Jó estét, jó estét!” - a felnőtt táncegyüttesek közös műsora

20:30 – 21:30 Aranykapuk/Felvidéki Páva Gála – Mezei Lajos emlékműsor a Döntők Döntőjének szereplőivel

22:00 – 23:00 Határon túli nemzeti tánc – az Ifjú Szivek Táncszínház műsora

22:30 – 23:30 „Ekhós Szekéren” – a Csavar színházzal (a kastély belső udvara)

Az előadás címe: Faludy György: Villon balladái (Előadja: Gál Tamás)

23:00 – 04:00 Táncház a Művelődési Otthonban

                        Retroparty a Pajtában

 

2019. június 16. (vasárnap)

 

10:00 – Ízutazás /térségi gasztronómiai értékek - a szalkai, farnadi, kéméndi, kisgyarmati és bényi tájházak bemutatója/

10:00 – 24:00 Pincéről pincére – borkóstoló, borút a Palík Pincészet szervezésében

10:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására

10:00 – 16:00 Gyermekvilág – a Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia támogatásával

11:00 – 12:00 Szentmise és istentisztelet a külföldi csoportok részvételével

14:00 – 15:00 „Ekhós Szekéren” – a Csavar színházzal (a kastély belső udvara)

Az előadás címe: Itt és most ugrik a majom a vízben – improvizációs délután

(Előadja: Kiss Szilvia, Molnár Xénia és Gál Tamás)

15:00 - 16.30 „Egyesülve a sokféleségben”- a Ruthenia ruszin kisebbségi folklóregyüttes és a külföldi csoportok közös műsora

16:00 - 17:10 „Vágják az erdei utat”- a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes műsora

18:00 – 19:30 az 53. Országos Népművészeti Fesztivál ünnepi gálaműsora - tisztelgés Reicher Gellért emléke előtt

           

A műsorváltozás joga fenntartva!


Vytvorené: 28. 5. 2019
Posledná aktualizácia: 28. 5. 2019 11:26