Navigáció

Oldal elküldése e-mailben

Tartalom

Az 53. Országos Népművészeti Fesztivál műsora

Typ: egyéb
festival plakat2019. június 12-16., ZSELÍZ - VÁROSI PARK


2019. június 12. (szerda)

 

19:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a régióban /Bény/

 

2019. június 13. (csütörtök)

 

10:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a régióban, nevelő hatású koncert az iskolában /Szalka/

 

19:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a régióban /Kisgyarmat/

 

2019. június 14. (péntek)

 

11:30„Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a gyermekcsoportok járási seregszemléjén, a Nagysallói Találkozón

16:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására

18:00 – 18:30 „Kendertől a viseletig”– Duba-tájház kiállítás-megnyitója (Csemadok – Ház)

18:30 – 19:00   Szent Lámpások Program – Váradi Levente kiállításának megnyitója (a kastély belső udvara)

19:00 – 19:30 az 53. Országos Népművészeti Fesztivál megnyitója

a zselízi alapiskola Franz Schubert Gyermekkara és a Franz Schubert Művészeti Alapiskola énekkarának közös műsora

19.30 – 20.30 Dalüzenet – Szvorák Katalin Kossuth-díjas népdalénekes jubileumi műsora

21:00 – 23:00 Körhinta – a Magyar Nemzeti Színház és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes közös produkciója

23:00 – 03:00 Táncház a Pajtában

 

2019. június 15. (szombat)

 

10:00 – Ízutazás /térségi gasztronómiai értékek - a szalkai, farnadi, kéméndi, kisgyarmati és bényi tájházak bemutatója/

10:00 – 24:00 Pincéről pincére – borkóstoló, borút a Palík Pincészet szervezésében

10:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására

10:00 – 16:00 Gyermekvilág – a Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia támogatásával

10:00 – 15:30 „Pajta, nyílj ki”- egyéni előadók és csoportok műsora

11:00 – 12:00 „Szólj síp, szólj!” – óvodás csoportok seregszemléje

13:00 – 14:00 „Nagysallói Találkozó”- járási gyermekcsoportok seregszemléjének képviselői

10:00 – „Ekhós Szekéren” – a Csavar színházzal (a kastély belső udvara)

Az előadás címe: Buták versenye – népmese feldolgozás (Előadja: Kiss Szilvia és Gál Tamás)

15:00 – Petőfi Sándor: Apostol, előadja Borbély Sándor, színművész

15:00 – 16:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok műsora

16:00 – 17:00 „Egyszer volt, hol nem volt…” - gyermekcsoportok közös műsora

17:30 – 18:30 „Ötvenedik nap után ...“ - az ifjúsági táncegyüttesek közös műsora

19:00 – 20:00 „Jó estét, jó estét!” - a felnőtt táncegyüttesek közös műsora

20:30 – 21:30 Aranykapuk/Felvidéki Páva Gála – Mezei Lajos emlékműsor a Döntők Döntőjének szereplőivel

22:00 – 23:00 Határon túli nemzeti tánc – az Ifjú Szivek Táncszínház műsora

22:30 – 23:30 „Ekhós Szekéren” – a Csavar színházzal (a kastély belső udvara)

Az előadás címe: Faludy György: Villon balladái (Előadja: Gál Tamás)

23:00 – 04:00 Táncház a Művelődési Otthonban

                        Retroparty a Pajtában

 

2019. június 16. (vasárnap)

 

10:00 – Ízutazás /térségi gasztronómiai értékek - a szalkai, farnadi, kéméndi, kisgyarmati és bényi tájházak bemutatója/

10:00 – 24:00 Pincéről pincére – borkóstoló, borút a Palík Pincészet szervezésében

10:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására

10:00 – 16:00 Gyermekvilág – a Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia támogatásával

11:00 – 12:00 Szentmise és istentisztelet a külföldi csoportok részvételével

14:00 – 15:00 „Ekhós Szekéren” – a Csavar színházzal (a kastély belső udvara)

Az előadás címe: Itt és most ugrik a majom a vízben – improvizációs délután

(Előadja: Kiss Szilvia, Molnár Xénia és Gál Tamás)

15:00 - 16.30 „Egyesülve a sokféleségben”- a Ruthenia ruszin kisebbségi folklóregyüttes és a külföldi csoportok közös műsora

16:00 - 17:10 „Vágják az erdei utat”- a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes műsora

18:00 – 19:30 az 53. Országos Népművészeti Fesztivál ünnepi gálaműsora - tisztelgés Reicher Gellért emléke előtt

           

A műsorváltozás joga fenntartva!


Készítve: 24. 5. 2019
Legutóbbi frissítés: 28. 5. 2019 10:28
Szerző: Správce Webu