TAKÍ SME 2018
medznárodný folklórny festival

15. 9. 2018
16.00 hod.
Námestie sv. Jakuba

X. Pohronská verbovačka
17.00
Želiezovský park

Galaprogram
Prehliadka gastronomických špecialít

20.00
Dom kultúry

Medzinárodný tanečný dom 
 


23. - 24. 11. 2018
ONDREJSKÝ JARMOK
ANDRÁS-NAPI VASÁRRA

 


MsK - logotelevízne relácie RTVS:

Prichádzame s radosťou v srdciach!
Naše kvitnúce tradície

záznam z galaprogramu 51. ročníka
Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach 11. júna 2017


„Sú krajiny...“
záznam z galaprogramu 50. ročníka
Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach 12. júna 2016

 


Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Tretia prezentácia polyfunkčnej výstavby na Mierovej ulici

Typ: ostatné
prezentáciaPo oboznámení sa so štúdiou prešovskej kancelárie Architekti zerozero a nitrianskeho Dynamik Holding sa poslanci MsZ a členovia komisií v apríli oboznámili v poradí s tretím návrhom polyfunkčnej zástavby Mierovej ulice. Prezentujúci Miroslav Hasznos poznamenal, že návrh nie je nový, prvýkrát bol prezentovaný ešte v roku 2015. Autorom urbanisticko-architektonickej štúdie s názvom Schubert komplex je Atrium atelier architektúry v Leviciach.

Navrhovaný komplex pozostáva z troch obytných veží, orientovaných kolmo na Mierovú ulicu, ktoré sú vzájomne prepojené prízemným parterom s využitím pre obchod a služby. Stavba je rozdelená na osem funčkných zón. Sú to: zóna s obchodmi, službami, reštauráciou a priestorom pre deti, obytná zóna s nájomnými a štartovacími bytmi a bytmi vlastníkov, zóna s nadštandardným vybavením bytov určených na predaj, administratívna zóna, priestor pre súkromnú nemocnicu, parkoviská, technická zóna a oddychovo-relaxačný priestor so zeleňou. Na najvyššom poschodí dvoch z troch veží polyfunkčného komplexu navrhujú autori 5+5 bytov vyššieho štandardu, určených na predaj do osobného vlastníctva. Nájomných bytov má byť 56. Na severnej, východnej a západnej strane objektu sa počíta s vytvorením 98 parkovacích miest.

 Predpokladané investičné náklady projektu boli vyčíslené na 6,8 milióna eur. Mesto by podľa zámeru malo financovať iba nájomné a štartovacie byty vo výške 3,14 mil. eur, ostatné časti súboru budov by financoval developer.


Vytvorené: 26. 4. 2018
Posledná aktualizácia: 26. 4. 2018 09:19
Autor: Správce Webu