14. 12. 2018
19.00 hod.
Dom kultúry

Harang csendül
(Zaznie zvonec)

Adventi koncert

účinkujú:
Viktória Rák, Balázs Csémy,
Beliczay kvartett

adventný koncert
vstupné: 8 €

 


17. 12. 2018
10.00 hod.
Dom kultúry

H. Ch. Andersen
Pöttöm Panna
(Palculienka)
VSG Táncszínház

tanečné divadlo pre deti
vstupné: 1 €
 


MsKtelevízne relácie RTVS:

Prichádzame s radosťou v srdciach!
Naše kvitnúce tradície

záznam z galaprogramu 51. ročníka
Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach 11. júna 2017


„Sú krajiny...“
záznam z galaprogramu 50. ročníka
Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach 12. júna 2016

 


Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Tretia prezentácia polyfunkčnej výstavby na Mierovej ulici

Typ: ostatné
prezentáciaPo oboznámení sa so štúdiou prešovskej kancelárie Architekti zerozero a nitrianskeho Dynamik Holding sa poslanci MsZ a členovia komisií v apríli oboznámili v poradí s tretím návrhom polyfunkčnej zástavby Mierovej ulice. Prezentujúci Miroslav Hasznos poznamenal, že návrh nie je nový, prvýkrát bol prezentovaný ešte v roku 2015. Autorom urbanisticko-architektonickej štúdie s názvom Schubert komplex je Atrium atelier architektúry v Leviciach.

Navrhovaný komplex pozostáva z troch obytných veží, orientovaných kolmo na Mierovú ulicu, ktoré sú vzájomne prepojené prízemným parterom s využitím pre obchod a služby. Stavba je rozdelená na osem funčkných zón. Sú to: zóna s obchodmi, službami, reštauráciou a priestorom pre deti, obytná zóna s nájomnými a štartovacími bytmi a bytmi vlastníkov, zóna s nadštandardným vybavením bytov určených na predaj, administratívna zóna, priestor pre súkromnú nemocnicu, parkoviská, technická zóna a oddychovo-relaxačný priestor so zeleňou. Na najvyššom poschodí dvoch z troch veží polyfunkčného komplexu navrhujú autori 5+5 bytov vyššieho štandardu, určených na predaj do osobného vlastníctva. Nájomných bytov má byť 56. Na severnej, východnej a západnej strane objektu sa počíta s vytvorením 98 parkovacích miest.

 Predpokladané investičné náklady projektu boli vyčíslené na 6,8 milióna eur. Mesto by podľa zámeru malo financovať iba nájomné a štartovacie byty vo výške 3,14 mil. eur, ostatné časti súboru budov by financoval developer.


Vytvorené: 26. 4. 2018
Posledná aktualizácia: 26. 4. 2018 09:19
Autor: Správce Webu