výstava kalendárov a kníh

pozorovanie Slnka

 

MsK


televízne relácie RTVS:

Prichádzame s radosťou v srdciach!
Naše kvitnúce tradície

záznam z galaprogramu
51. Celoštátneho
ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach
11. júna 2017


„Sú krajiny...“
záznam z galaprogramu
50. Celoštátneho
ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach
12. júna 2016

 


Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

S viceprimátorom o jeho vymenovní a prioritách

Typ: ostatné
KKovacsPo novembrových voľbách bolo kreované nové mestské zastupiteľstvo a do pozície zástupcu primátora bol menovaný Kazimír Kovács, ktorý začal v poslaneckom kresle svoje tretie obdobie.

V komunálnych voľbách v roku 2010 získal 698 hlasov, vo voľbách v roku 2014 získal 622 hlasov a v minulom roku dokonca 858 hlasov. Pracuje v oblasti energetiky, absolvoval vysokoškolské vzdelanie ekonomického smeru. Je predsedom miestnej organizácie strany Most-Híd. Je predsedom komisie výstavby, územného rozvoja a životného prostredia.

Ako vnímate skutočnosť, že primátor vás vymenoval za viceprimátora?

Na jednej strane je to prejav dôvery zo strany pána primátora. Keď mi ponúkol tento post, vyžiadal som si 24 hodín na rozmyslenie, keďže funkcia zástupcu primátora je veľká pocta, ale zároveň veľká zodpovednosť. S primátorom sa poznáme už dlho, možno teraz dozrel na to čas, keďže v ostatných štyroch rokoch som ho verejne podporoval.

Aké sú vaše priority v poslaneckej práci v tomto volebnom období?

Chcel by som svojou prácou prispieť k pozitívnemu vnímaniu práce mestského úradu obyvateľstvom, ako aj k čo najrýchlejšiemu a bezproblémovému rozvoju mesta bez hoci len náznaku korupčných prejavov. Máme pred sebou viacero projektov, napr. obnovu slobodárne, výstavbu polyfunkčného komplexu budov, výstavbu rodinných domov na Poštovej a Rozmarínovej ulici. Prebiehajú rokovania aj s ďalšími miestnymi developermi o bytovej výstavbe, mesto im chce ponúknuť pomocnú ruku.

Aj v tomto období pôsobíte ako predseda komisie výstavby, územného rozvoja a životného prostredia. Aký výzvam bude musieť komisia čeliť v tejto oblasti?

V komisii sa budeme zaoberať najmä investíciami, výstavbou, predajom pre mesto nadbytočných nehnuteľností a stavebných parciel. Budeme sa snažiť pokračovať v majetkovo-právnom vysporiadaní pozemkov na území mesta.

Viac vo februárovom čísle Želiezovského spravodajcu


Vytvorené: 21. 2. 2019
Posledná aktualizácia: 21. 2. 2019 14:07
Autor: Správce Webu