Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Prvé balíčky rozdané v rámci zbierky Podeľ sa a pomôž

Typ: ostatné
Prvé balíčky rozdané v rámci zbierky Podeľ sa a pomôž Mesto Želiezovce sa zapojilo do projektu potravinovej zbierky spoločnosti Lidl  s názvom Podeľ sa a pomôž. Projekt sa orientuje na deti a mladé rodiny, organizácie starajúce sa o deti a mládež zo znevýhodneného prostredia, osamelé a týrané matky a seniorov. Cieľom je dlhodobá a pravidelná potravinová podpora obyvateľov nášho mesta ohrozených rizikom chudoby, sociálneho vylúčenia a tiež dosiahnutie reálnej zmeny v životoch ohrozených obyvateľov. 

Zákazníci Lidl majú možnosť po zaplatení svojho nákupu venovať časť nakúpených trvanlivých a suchých potravín do špeciálne označeného koša v predajni Lidl v zóne za pokladnicami. Darovať je vhodné najmä cestoviny, ryža, múka, strukoviny, cukor, soľ, koreniny, olej, cereálie, konzervy, trvanlivé mlieko a podobné potraviny.

Po naplnení koša sú potraviny odvezené a rozdelené pre vybrané rodiny a skupiny obyvateľstva.  Už po prvom týždni zbierky boli podporené tri rodiny, potravinovú pomoc im doručila mestská polícia.


Vytvorené: 14. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 31. 10. 2020 12:28
Autor: Správce Webu