Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Odberné tímy už zistili niekoľko pozitívnych prípadov

Typ: ostatné
Odberné tímy už zistili niekoľko pozitívnych prípadov Celoplošné testovanie na COVID-19 sa bez väčších ťažkostí rozbehlo aj v Želiezovciach, kde bolo vytvorených 5 odberných miest. Ľudia si do radov pred jednotlivými sťanovišťami zastali už takmer hodinu pred oficiálnym začiatkom.

Personálu je dosť, na všetkých odberných miestach pôsobí trojčlenný tím zdravotníkov a administratívni pracovníci. Rýchlosť procesu testovania je však limitovaná najmä čakaním na výsledky testov, preto do 11. hodiny predpoludní otestovali na jednotlivých stanovištiach cca 110-150 občanov, na štadióne dokonca viac ako 200. Predpoludním sa vytvárali dlhé rady, na väčšine odberných miest sa v rade čakalo asi 2 hodiny. Najdlhšie rady sa vytvárali pred domom kultúry, kde v niektorých momentov siahali popri blízkej bytovke až po vjazd do parkoviska supermarketu. Tam sú však vytvorené dve odberné miesta, preto sa aj rýchlejšie postupuje.
Po obedňajšej prestávke sa opäť začína odber vzoriek, opäť nadlhší je rad pri dome kutúry a štadióne. Mestský úrad občanom radí: v prípade, ak sa dozvedia, že rad pred iným odberným miestom je kratší, môžu pokojne prejsť tam, pretože zadelenie podľa ulíc je iba orientačné. 
Podľa informácií odberných tímov sme v Želiezovciach v sobotu dopoludnia zaznamenali aj pozitívne prípady, avšak zatiaľ len niekoľko. 


Vytvorené: 31. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 31. 10. 2020 13:31
Autor: Správce Webu