23. - 24. 11. 2018
ONDREJSKÝ JARMOK
 


MsK - logotelevízne relácie RTVS:

Prichádzame s radosťou v srdciach!
Naše kvitnúce tradície

záznam z galaprogramu 51. ročníka
Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach 11. júna 2017


„Sú krajiny...“
záznam z galaprogramu 50. ročníka
Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach 12. júna 2016

 


Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Musica Historica v múzeu

Typ: ostatné
Jedno z podujatí mestských dní bolo vystúpenie budapeštianskej formácie Musica Historica. Koncert sa odohral za múzeom na nádvorí v piatok 9. júna. Ako v úvodnom príhovore správca múzea Pavel Polka pripomenul, v časoch Franza Schuberta vchod do budovy nebol spredu. Schubert chodieval k dverám po chodníku, na ktorom teraz vystupovali hudobníci Roland Kasza, Attila Kovács, Réka Palócz, Valéria Pribay, Zoltán Széplaki) z Budapešti pod vedením Istvána Rumena Csörsza.

Súbor sa špecializuje na stredovekú európsku a maďarskú hudbu 16. a 17. storočia na dobových nástrojoch: baroková  gitara, lýra, čembalo, tamburína, ninera, renesančné a barokové flauty, gajdy a píšťaly.
Nekomplikovaná inštrumentálne i vokálne skladby boli sa ukázali ako skvelým úvodom Mestských dní a vhodným začiatkom hudbou naplneného víkendu.
Ako to v múzeu býva zvykom, návštevníkom sa dostalo aj občerstvenia a tí, ktorí sa neponáhľali na otvorenie festivalu do parku, pobudli pri rozhovoroch so známymi alebo si prezreli expozíciu múzea.


Vytvorené: 23. 6. 2017
Posledná aktualizácia: 22. 9. 2017 23:12
Autor: Správce Webu