Menu
Mesto Želiezovce
Mesto
Želiezovce
Zselíz
város

Mestské dni 2023 s propagáciou aktívneho občianstva

Mestské dni 2023 s propagáciou aktívneho občianstva

Rozširovanie občianskych vedomostí, jarmočná nálada, šport aj kultúra. Aj o tom boli tohtoročné Mestské dni v Želiezovciach, ktoré sa uskutočnili 16. a 17. júna v rámci projektu Propagácia aktívneho občianstva – Želiezovce 2023. Projekt bol podporený Európskou úniou z programu Európa pre občanov.

Podujatia sa uskutočnili v kaštieli, na námestí aj na viacerých športoviskách. Spomienkový beh Gábora Tormu postúpil o úroveň vyššie a stal sa súčasťou slovenských bežeckých súťaží, cenu primátora v športovej streľbe si odniesli do Handlovej, zato pohár pre víťaza turnaja v malom futbale zostal v Želiezovciach.

Na námestí sme si mohli vypočuť známe melódie od Elánu, Beatles, Queen či Bikini, v poslednom prípade dokonca v autentickom podaní. Sústredenie večerných programov na námestie poskytlo možnosť stretnúť starých známych, zabaviť sa s priateľmi a nadobudnúť tak trochu festivalovú, trochu jarmočnú náladu.   

Členovia delegácií a návštevníci hodnotili podujatie pozitívne:

Artúr (Gmina Jablonka, Poľsko): So Želiezovcami a Želiezovčanmi udržuje naše mesto už dlhšie nadštandardne dobré vzťahy a tak tomu bolo aj tentoraz.  V našej spolupráci sme sa ešte nikdy nesklamali. Celé podujatie hodnotím veľmi kladne, lebo okrem zábavy poskytlo aj príležitosť na vzájomnú výmenu skúseností.

Hanna (Barcs, Maďarsko): Prežili sme tu príjemný víkend s priateľmi z ostatných partnerských miest. Domáci sa o nás dobre postarali, tieto dni na Slovensku boli veľmi kvalitne stráveným časom. Páčil sa mi aj kultúrny program, pretože okrem mne známej maďarskej skupiny som mohla spoznať aj slovenských a českých interpretov.

Katalin (Isaszeg, Maďarsko): Škoda, že sa projekt o chvíľu skončí, síce sa teším domov, ale zároveň by som ešte rada zostala deň-dva. Oceňujem najmä kvalitne zvládnutú organizáciu celého víkendu, bolo to pre nás inšpiratívne.

Adriana (Trstená, Slovensko): Nadväzujeme tu nové priateľstvá a stretávame aj starých známych, keďže projektová spolupráca našich miest úspešne trvá už viac rokov. Zdroje z eurofondov na našu spoluprácu, či už v Želiezovciach, u nás v Trstenej, u našich poľských či maďarských partnerov, považujem za potrebné a prospešné, pretože popri zameraní sa na zvýšenie povedomia o EÚ poskytujú priestor na zmyluplnú kooperáciu našich miest. Cítila som sa veľmi dobre.

Alexander (Želiezovce): Super nálada, dobrý program nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Váhal som, či prísť alebo nie, nakoniec som rád, že som sa takto rozhodol. Mal som dobrý guláš, ešte počkám na večerný koncert, dlhšie však už zostať nemôžem, zajtra musím do práce, aj keď je víkend.  

Dátum vloženia: 19. 6. 2023 14:05
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2023 11:06
Autor: Správce Webu

Aktuality

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

digitalne mestoSprávy mestského rozhlasuSmútočné oznámenia

gisplan.skZber bioodpadu

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:81
TÝŽDEŇ:2573
CELKOM:2023632

Môžete mať záujem

Mesto Želiezovce Mesto Želiezovce
Mesto Želiezovce

O nás

Želiezovce sú mesto na Slovensku ležiace v Nitrianskom kraji v okrese Levice. Mesto leží vo východnej časti Podunajskej pahorkatiny, na pravom brehu rieky Hron. Prechádza ním cesta I/76 a železničná trať Štúrovo – Levice.


hore