*************************************
televízna relácia RTVS
Sú krajiny...
záznam z galaprogramu 50. ročníka Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach
12. júna 2016

 

Hovorme 5 minút

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

10.06.2017

51. Celoštátny ľudovo-umelecký festival otvorený

Po vystúpení Speváckeho zboru maďarských pedagógov na Slovensku Lajosa Vassa festival svojimi príhovormi otvorili primátor mesta Ondrej Juhász a predseda Csemadoku Gyula Bárdos. Potom pódium patrilo Spojenému zboru speváckych zborov levického okresu a dirigentke Beáte Kiss. Nasledoval program Márty Sebestyén a jej hudobných priateľov, účinkovala Judit Andrejszki s kapelou FolkEmbassy. Piatkový večer na hlavnom pódiu ukončilo predstavenie Tanečnej produkcie NETZ a FlamenCorasonArte.

Detail

10.06.2017

Musica Historica v múzeu

Jedno z podujatí mestských dní bolo vystúpenie budapeštianskej formácie Musica Historica. Koncert sa odohral za múzeom na nádvorí v piatok 9. júna. Ako v úvodnom príhovore správca múzea Pavel Polka pripomenul, v časoch Franza Schuberta vchod do budovy nebol spredu. Schubert chodieval k dverám po chodníku, na ktorom teraz vystupovali hudobníci Roland Kasza, Attila Kovács, Réka Palócz, Valéria Pribay, Zoltán Széplaki) z Budapešti pod vedením Istvána Rumena Csörsza.

Detail

09.06.2017

Začali sa mestské dni, ešte v piatok večer zaujímavé programy

Vztýčením vlajok partnerských miest sa v piatok popoludní začali tohtoročné mestské dni. Na štadióne prebiehajú až do večera zápasy mládežníckych družstiev, v Maďarskom dome bude o 17:30 hod. otvorená výstava s názvom Každodenné tradície v priestore. Pripravil ju Maďarský osvetový inštitút na Slovensku.

Detail

04.06.2017

Deň detí vo Svodove

Svodovský deň detí je v Želiezovciach i okolí už roky pojmom. Občianske združenie Svodov ho aj v sobotu 3. júna zorganizovalo podľa osvedčeného receptu - pre každého niečo, pre deti všetko. Areál svodovského kultúrneho domu, vrátane vlani vybudovaného multifunkčného ihriska sa premenil na miesto hier, športu a súťaží pre deti a zároveň miesto stretnutí, občerstvenia a zábavy pre celé rodiny...

Detail

04.06.2017

Deň detí v Bowlingu

Hoci je areál Bowling baru počas po celé leto jedným z obľúbených miest pre rodiny s deťmi, zvlášť to platí pre Deň detí. V sobotu 3. júna tu mali pripravené hry, súťaže, občerstvenie a všetko, čo k zábave patrí. Nechýbala ani prezentácia hasičskej a policajnej techniky.

Detail

04.06.2017

Výstava: 100 rokov želiezovského futbalu

Mestské dni sa začali v podstate už v piatok 2. júna. V Dome kultúry bola otvorená výstava dokumentujúca vývoj želiezovského futbalu od roku 1917, keď vznikol futbalový klub, až doteraz. Tablá s tvárami futbalistov, trénerov a funkcionárov klubu, fotografie, ale aj trofeje - poháre dopĺňala projekcia fotografií a videa. Výstavu otvoril primátor mesta Ondrej Juhász spolu s predsedom Mestského športového klubu Ladislavom Sokolom.

Detail

03.06.2017

Deň detí v znamení zdravia

Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským spoločne s Gymnáziom J. A. Komenského s VJM a Materskou školou Cimbora zorganizovala 2. júna pri príležitosti Dňa detí pre svojich žiakov vo svojom areáli podujatie plné hier ale aj osvety. Každý mal k dispozícií pitnú vodu z cisterny, každý mohol ochutnať ovocie a zeleninu a získať body, podobne ako v rôznych športových disciplínach. Jazda na koni, skákací hrad a mnoho iných hier, ale aj obchod, kde sa dalo nakupovať za získané body. K tomu všetkému hudba a dobrá nálada...

Detail

28.05.2017

Deň detí v parku

V sobotu 27. mája sa celý Želiezovský park stal miestom hier pre deti zábavy pre celé rodiny. Občianske združenie Želiezovčan sa snažili pripraviť všetko, čím by sa deti mohli zabaviť - skákanie vo vreci, rybačku, futbal, jazdu na kolobežke, maľovanie na tvár, vozenie sa na koníkoch... Nechýbali ani ukážky policajnej a hasičskej techniky, kynológovia, maskoti a ani hudba a občerstvenie.

Detail