24. 2. 2018
21.00 hod.
Bowling bar

Damenius
rockový koncert
 


MsK - logotelevízne relácie RTVS:

Prichádzame s radosťou v srdciach!
Naše kvitnúce tradície

záznam z galaprogramu 51. ročníka
Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach 11. júna 2017


„Sú krajiny...“
záznam z galaprogramu 50. ročníka
Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach 12. júna 2016

 


Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Pribudnú moderné detské ihriská

Typ: ostatné
Detské ihrisko na Námestí sv. JakubaV meste sa plánuje vybudovanie troch nových detských ihrísk. Jedno z nich má vyrásť na Námestí sv. Jakuba, na zelenej ploche medzi kinom a bustou Antala Kherndla. Podľa predbežného návrhu má mať povrch z EPDM gumy a prvky sú vyberané tak, aby boli vhodné pre tie najmenšie deti. Moderné prvky oblých tvarov - šmýkačka, hojdačky, zvieratká, kde okrem estetického hľadiska bol kladený dôraz najmä na bezpečnosť.

Ďalšia oddychová zóna pre rodičov s deťmi v podobe detského ihriska sa plánuje na štadióne. Jeho dominantným prvkom má byť preliezačka v tvare futbalovej lopty, ihrisko bude určené pre väčšie i menšie deti.
Tretie ihrisko má pribudnúť pri bytovkách na Rákócziho ulici, jeho výstavbu bude financovať spoločnosť KLM, investor obchodného centra na Mierovej ulici.
Hodnota jedného detského ihriska predstavuje okolo 30 000 eur.
Referentka odboru výstavby a územného rozvoja MsÚ Ing. Gabriela Bieliková nám povedala: „Nechali sme sa inšpirovať tými najlepšími príkladmi. 3D-prvky sú pre deti najbezpečnejšie a zároveň najtrvácnejšie. Tieto ihriská sú bezúdržbové, teda ich prevádzka si nevyžaduje ďalšie náklady, sú veľmi trvácne, preto prevádzkovateľ nebude mať problémy s vandalizmom a poruchami prvkov tak, ako na existujúcich detských ihriskách. Vďaka bezpečnosti budú väčší komfort pociťovať aj rodičia. Vybrané lokality súvisia s potrebou rekonštrukcie daných priestorov – námestia aj štadióna, alebo súvisia  s novou výstavbou, ako v prípade plánovaného obchodného centra. Cena detských ihrísk je zatiaľ orientačná, konečná bude stanovená na základe verejného obstarávania. V súčasnosti prebieha verejná diskusia medzi občanmi. Pri určení konečného tvaru, obsahu a formy, ako aj priestorového usporiadania budú tieto pripomienky zvážené. Samotná realizácia bude prebiehať postupne, podľa finančných možností mesta, pričom mesto sa bude snažiť znížiť náklady využitím vlastných ľudských zdrojov a techniky počas prípravných prác. Nové ihrisko na Námestí sv. Jakuba má prispieť tomu, aby sa námestie stalo miestom trávenia voľného času a stretávania ľudí, tak ako je to v iných mestách.“
Jednou z inšpirácií bolo detské ihrisko vo Zvolene, ktorého fotografie prikladáme, ale podobné ihriská sú aj v Topoľčanoch, Poprade či Bratislave.


Vytvorené: 10. 2. 2017
Posledná aktualizácia: 16. 2. 2017 04:00
Autor: Správce Webu