15. 7. 2017
10.00 hod.
Mikulský parčík

Deň Mikuly Garammikolai Nap
slávnosť spojená so 7. ročníkom súťaže vo varení gulášových špecialít


28. 7. 2017
21.00 hod.
Bowling

D Blues Band
koncert*************************************
televízna relácia RTVS
Sú krajiny...
záznam z galaprogramu 50. ročníka Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu v Želiezovciach
12. júna 2016

 

Hovorme 5 minút

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Nedeľa: Vyvrcholenie. Skončil sa festival, skončili sa Mestské dni 2017

Typ: ostatné
Nedeľné dopoludnie v parku bolo rovnako rušné ako to sobotné. Hlavný program sa začal popoludní o druhej, vystúpil detský folklórny súbor Csali zo Šamorína, ktorý vlani zvíťazil v maďarskej televíznej súťaži Vzlietol páv. Nasledoval program folklórneho súboru Hornád z Košíc pod názvom OKA MIH a napokon program Andrása Berecza, ktorý vystúpil aj na vlaňajšom ročníku.

Festival vyvrcholil slávnostným galaprogramom, v ktorom sa časť tanečníkov presunula do hľadiska a niektorým sa podarilo roztancovať aj niekoľko divákov. Galaprogram, ktorý bol aj v tomto roku zaznamenaný televíznym štábom RTVS, bol zároveň bodkou za festivalom. Ohlasy ako aj vyjadrenia odborníkov potvrdzujú, že kvalita oproti minulému ročníku o nič neklesla, skôr naopak.
Napriek tomu, že festival sa skončil, program na hlavnom pódiu pokračoval, ale zmenil sa žáner, keď folklór vystriedal rock. Peter Cmorík so svojou skupinou urobil bodku za Mestskými dňami 2017.
Potom sa začalo rozoberať pódium, z parku sa začali vytrácať predajné stánky i návštevníci. Po troch dňoch ruchu v Želiezovskom parku zavládol pokoj...


Vytvorené: 23. 6. 2017
Posledná aktualizácia: 4. 7. 2017 23:34
Autor: Správce Webu